Buď vybavit starou televizi set-top boxem

Přechod na DVB-T2 systém je nevyhnutelným krokem, který umožní, aby televizní vysílání v celé republice bylo kvalitní. Protože do stávajícího spektra se už programová nabídka nevešla. A docházelo ke zhoršení technické kvality vysílaných programů. A protože se DVB-T2 signál od současného DVB-T technicky liší, většina stávajících televizorů si s ním neporadí. Kódování je podstatně náročnější, a proto jej nelze zobrazit na obrazovkách staršího typu televizoru. Bez patřičného hardwarového dekodéru. Pokud bydlíte v bytových domech, bude potřeba upravit i směrování antén a vyměnit anténní kanálové vložky. Pokud využíváte individuální širokopásmový příjem, pravděpodobně na anténu nebudete muset sahat. Postačí jenom přeladit kanály.
Televize s velkoplošnou obrazovkou

Anebo koupit novou televizi

 
V nabídce prodejců televizních přijímačů je v současné době osmdesát procent televizorů již vybaveno DVB-T2 systémem. Z celkového počtu českých domácností se výměna týká přibližně šedesáti procent, které budou muset situaci řešit. Ostatní domácnosti, využívající satelitní, kabelový či IPTV příjem, si televizi měnit nemusí. Pokud se nakonec přece jenom pro pořízení nového televizního přijímače rozhodnete, na trhu se objevilo několik novinek. Nejvyhledávanější jsou Ultra HD, nejlépe 4K, které mají vysoké rozlišení. Obraz na těchto obrazovkách se skládá ze čtyřnásobného počtu pixelů oproti stávajícím Full HD.
Televizní antény
Rozdílu si všimnete už pouhým okem. Tím, že se nový televizor stane rodinným multimediálním centrem, záleží na jeho velikosti. Čím větší bude, tím bude náročnější jeho umístění. Vhodná vzdálenost diváka od televizní obrazovky s Full HD rozlišením by neměla být menší než dvojnásobek její uhlopříčky. Tyto chytré televize umožňují připojení k internetu a mobilnímu telefonu. Obvyklou výbavou je WI-FI, která rozšiřuje možnost během vteřiny přesunout film z displeje tabletu na velkoplošnou obrazovku televize.