Děti bez domova

Poskytnout domov dítěti, které nemá to štěstí, aby mělo milující rodiče, je určitě obdivuhodné. Většinou takové řešení volí lidé, kterým příroda neumožnila mít vlastní dítě. Budoucí rodiče, kteří se pro adopci rozhodnou, chtějí ve velké většině dítě zdravé.
matka a dítě

–         Děti, které se narodily s nějakou těžkou vrozenou vadou, mají šanci na svůj domov v milující rodině o to menší.
–         Proto velice často končí v ústavech sociální péče.
Jenže právě tyto děti by potřebovaly mít svůj domov, své zázemí.
·        Na jednu stranu je to pro dítě velice nespravedlivé, že pro svou nedokonalost se jich mnohdy biologičtí rodiče zřeknou a jdou raději tou schůdnější cestou.
·        Ale ti, kdo nikdy v podobné situaci nebyli, rozhodně nemohou jejich rozhodnutí soudit a ani jinak hodnotit.

Všechny děti potřebují lásku

Jsou mezi námi ale lidé, kteří mají svá srdce natolik láskyplná, že dovedou přijmout do své rodiny dítě i těžce postižené. Na pomoc těmto rodičům přichází projekt náhradní rodinné péče, který pomáhá dětem najít nový domov. A nejen to. Přijetí těžce postiženého dítěte do rodiny je určitě velice náročné. Proto se organizace snaží všemožně rodině pomáhat, aby svou nelehkou situaci zvládla.
–         Bohužel, jsou i biologičtí rodiče, kteří se sice o své děti starat nechtějí a odloží je do dětských domovů, ale souhlas k jejich adopci nebo přijetí do pěstounské péče nedají.
skupina lidí
Proto vznikl další projekt, který se jmenuje Kmotři. Název sice trochu připomíná film, ve kterém hrála hlavní roli mafie, ale tady je to opravdu o něčem jiném. Do dětských domovů docházejí především studenti, kteří navštěvují děti bez skutečných domovů. Jsou speciálně vyškoleni pracovníky Střediska náhradní rodinné péče. Docházejí k dětem a vymýšlejí pro ně různé hry a soutěže. Děti sice nemají ten pravý domov, ale alespoň pocit, že se o ně někdo opravdu zajímá