Czis

Nechcete přijít o střechu nad hlavou?

03 dubna 2021 by

Není nic hezčího než se vracet do svého krásného bytu či domu a užívat si teplo domova. Většina lidí samozřejmě nemá peněžní částku v hotovosti, aby si mohli pořídit svůj vysněný byt či dům. Řešení se zdá jednoduché: Tak si vezmeme hypotéku. Proč ne, je to určitě nejlepší a někdy i jediná cesta, jak začít bydlet ve svém. Dávejte však dobrý pozor, jakou hypotéku si vyberete, a hlavně jakou částku budete muset obětovat. Dnešní moderní doba nás někdy tlačí a chceme se vyrovnat ostatním lidem, třeba i svým bydlením, za každou cenu. Každý však nemá k dispozici tolik financí a může se dostat do úzkých.
výpočet na kalkulačce
Hlavně dobře počítat
Pokud chcete kupovat byt a celý ho zrekonstruovat nebo rovnou stavět dům, určitě si všechny položky, které budete kupovat důkladně propočítejte. Je určitě krásné mít vyhřívanou podlahu v celém bytě nebo nejnovější model kuchyňské linky, ale nejdříve zjistěte, jestli si tento komfort opravdu můžete dovolit. Pokud slevíte ze svých priorit, můžete ušetřit spoustu peněz Vám i Vaší rodině. Bylo by nemilé na konci rekonstrukce zjistit, že jste se do konečné částky nevešly.
Mít našetřeno se vyplatí
Jednou z nejdůležitějších věci je mít určitě dostatečné finanční rezervy. Měli by obsahovat alespoň pět Vašich platů. Podle průzkumu však většina lidí tento fakt bere na lehkou váhu a myslí si, že se to vždycky nějak udělá. To je ovšem velký omyl. Pokud nemáte finanční rezervu, nemůžete onemocnět vy ani Vaše dítě, protože musíte stále vydělávat. Tyto věci se však ovlivnit nedají, a proto se lidé dostávají do finančních obtíží. Před půjčkou hypotéky si určitě nejdříve našetřete nějaký ten peníz. Bude se Vám žít v klidněji a bez nervů.
věšák u dveří
Splátky podle výše příjmů
Důležité je také spočítat si Vaše měsíční rodinné příjmy. Pokud dáte s manželem peníze dohromady, budou to jednoduché počty. Jednoduše řečeno by Vám po zaplacení splátky hypotéky mělo zůstat dostatek peněz na potřeby celé rodiny na měsíc. Mnoho lidí se nesmyslně vydává ze všech peněz a nezbývá jim ani na uspokojení svých základních potřeb. Tudy cesta určitě nevede. Budete se cítit lépe, když Vám na účtu zbyde alespoň půlka z Vaší výplaty. Pokud , stačí se držet pár těchto bodů a můžete být v klidu.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nechcete přijít o střechu nad hlavou? |