Jak rychle prozkoumávat trh s úvěry

Pakliže stojíte před zásadním rozhodnutím a to, jestli si úvěr vezmete u té či oné společnosti, je nesmírně důležité udělat podrobný průzkum trhu. Kromě podmínek, které vám společnosti nabídnou, je také důležité porovnat maximální výši půjčky, dobu splácení, dobu fixace či možnost refinancování, zdali společnost nějak budoucího dlužníka prověřuje či ne. Tohle všechno hraje roli a tohle všechno byste měli zjistit ještě předtím, než se některé ze společností uvážete.brýle položené na textu sešitu

A co tedy dělat? Měli byste rozesílat nezávazné žádosti nebo pátrat po stránce? S tím vám teď pomůžeme.

Jak rychle udělat průzkum trhu:

  1. Využiji kalkulačky

Najdu si společnost, která poskytuje hypoteční úvěr. Najdu na jejich stránkách kalkulačku pro výpočet úvěru a zadám všechny informace, které to po mě chce. Takhle to udělám třeba u deseti společností. Najednou budu vědět, kolik která poskytuje, jak vypočítává splátky, jaké jsou tam maximální doby i jiné podmínky. Americká hypotéka kalkulačka je například takovým pěkným příkladem.

  1. Prozkoumám společnost

Jaké jsou ohlasy na společnost? Jde se s ní domluvit? Je to seriózní společnost? Má něco do sebe? Vychází klientům vstříc? Jsou u ní klienti spokojení? Automaticky vyhodíme všechny společnosti, u kterých jsme našli špatné ohlasy či negativní hodnocení zakládající hodnocení nižší než 3 hvězdičky či 60 %. A snažíme se hledat opravdu objektivní recenze, byť dnes je problém najít něco takového na internetu i hlídaných stránkách.lupa na bílém pozadí

  1. rozešlu nezávazné poptávky

zúženému okruhu společnosti rozešlu poptávky a čekám na odpověď. Zpravidla vás společnosti kontaktují ihned, pokud jste odeslali poptávku například dopoledne, maximálně pak s denním zpožděním, pokud jste odeslali poptávku odpoledne. Necháme si sdělit všechny rozhodné údaje a porovnáváme. Nikdy se ještě do úvěru nepouštíme! Nejdříve čekáme, až se na všechny naše poptávky někdo ozve!

  1. Porovnáme výsledky průzkumu

Která společnost je nejlepší, která má nejlepší podmínky, která poskytne nejvyšší úvěr, která drtí konkurenci? Tak tu si vyberme.

Pokud se nám z toho všeho točí hlava a nevíme, co a jak – vždycky si necháme poradit od kamaráda či známého, případně pak finančního poradce.