Péče od první sněhové vločky

Letní sluníčko pomalu nabírá na síle a brzy se teploty vy yšplhají k extrémním tropickým hodnotám. Každý z nás bude hledat místo, kde se co nejrychleji ochladit. Proto už se těšíte na to, až budete moci opět uvést do provozu zahradní bazén. Máte to štěstí, že vám dostatek prostoru na zahradě umožnil pořídit velkou nádrž a je možné si i zaplavat. Váš bazén je tu pro radost dětí i pro sportovní vyžití dospělých. Příjemné protažení celého těla a chladivá hladina je nádhernou kombinací v tropických letních týdnech. To spěcháte z kanceláře a těšíte se, až budete moci odložit formální oblečení a převléci se do plavek.Správná údržba
Koupání je velmi příjemné a dáváte pozor na to, aby bylo i bezpečné. Pravidelně kontrolujete ukazatele kvality vody a používáte moderní prostředky bazénové chemie. Výborně se vám osvědčil i automatický vysavač a filtrační jednotka.
Všechno příjemné, ale jednou musí skončit. Naštěstí u zahradního bazénu je to jen dočasný odpočinek a pauza na několik měsíců. Chladné období je pro bazén smutnou kapitolou a vy se už nemůžete dočkat, až se opět shledáte. Čeká vás ale ještě jeden úkol. Tím je zazimování bazénu s Techneco. Snížíte objem vody v nádrži tím, že část vody upustíte. Zároveň zkontrolujete stěny a dno a odstraníte větší nečistoty. Vodu v nádrži ošetříte speciálním přípravkem. Bazén čistěteJeho úkolem je ohlídat kvalitu vody během dlouhých měsíců, kdy si plavání nemůžete dopřát. Na hladinu pak rozmístíte různé deformační zóny, aby led nepoškodil nádrž. Celý bazén pak přikryjete speciální plachtou. Přes veškerá tato opatření je třeba kvalitu vody zkontrolovat. Stačí dvakrát nebo třikrát během mimosezónní odstávky. Teplé měsíce na sebe nenechají dlouho čekat a už budete snímat krycí plachtu a těšit se opět na plavání a opalování. Vodní hrátky mohou začít, protože kvalita vody v bazénu je předpisová.

Related Posts