Jak správně žehlit vlasy

Úprava zevnějšku je pro ženy důležitá. Vlasy jsou toho důležitou součástí. Každá žena touží po tom, co zrovna nemá – ta s rovnými vlasy touží po kudrnách a žena s loknami zase po rovných a uhlazených vlasech. Dnešní moderní doba už dokáže vyhovět oběma. Žena s rovnými vlasy si je jednoduše natáčkami či kulmou natočí, ta s vlnitými zase pomocí žehličky na vlasy narovná. Při žehlení vlasů ale dochází k jejich poškození. Jak toto poškození co nejvíce minimalizovat?
hřeben a kartáč
První a vůbec nejdůležitější zásadou je to, že vlasy před žehlením musí být perfektně suché. Nikdy se nesmí mokré ani vlhké vlasy žehličkou sušit, protože může dojít k jejich spálení.
Vhodné je vlasy před začátkem procesu rozčesat. To proto, že teplo by mohlo vlasy polámat v uzlíkách. Pro snadnější úpravu vlasů je vhodné vlasy rozdělit na 3 části: po stranách hlavy a v její zadní části.
Na vlasy je možné použít ochranný prostředek určený pro tento účel. Tyto přípravky nejen, že ochrání vlasy před teplem, ale také je vyživí nebo dokonce zafixuje. Přípravky se výhradně používají až po vyžehlení vlasů, nikdy ne před, mohly by se do vlasů totiž zapéct a pak by se špatně vyčesávaly. To se kromě těchto ochranných prostředků týká také tužidel, laků i gelů.
načesaná žena
Každý typ vlasů vyžaduje jinou teplotu, při které bude dosaženo efektivního a rychlého vyrovnání. Platí, že čím vyšší bude teplota, tím větší zátěž pro vlasy to znamená. Proto je potřeba přístroj nastavit na takovou teplotu, která vlasům neublíží. Obecně platí, že na jemné vlasy se nastaví teplota 100-160 °C, na normální vlasy 160-190 °C a na silné a husté vlasy teplota vyšší 190 °C. Ovšem je třeba mít na paměti, že teploty nad 200 °C si mohou dovolit pouze lidé, jejichž vlasy jsou nepoddajné, nebarvené a silné.
Žehlení vlasů probíhá po jednotlivých rozdělených částech po tenkých pramenech. To totiž zabrání opakovanému vystavení teplu a tudíž většímu poškození. Pramínek se žehlí od hlavy až po konečky, přičemž tento proces by se neměl opakovat každý den, na kvalitě vlasů by to po krátké době bylo znát. Vlasy si potřebují čas od času odpočinout.