Je lepší mít sourozence nebo být jedináček?

Samozřejmě v takovém případě, je potřeba probrat s partnerem různé aspekty, jako jsou finance, velikost bytu či pokojíčku apod. Ale hlavně je to na Vás.
Spousta rodičů má strach, jak spolu děti budou vycházet, jestli je dítě v pokročilém věku. V takovém případě se nebojte zeptat, jaký má na to názor. Děti většinou jsou upřímné a řeknou Vám vše na rovinu a bez zábran, ale co si budeme nalhávat, málo kdy se setkáte se situací kdy by byly v takovém případě nešťastné.
smíšená rodina
Pokud ještě máte batole, bude to ze začátku „makačka“, ale budou si zase věkově bližší a budou si spolu hrát, chodit spolu do nejspíše do stejné školky, školy nebo dokonce do kroužku. Navíc doma je snadněji zabavíte, mohou si spolu hrát, učit se nebo se jen budou dívat na pohádky. Samozřejmě kluci nebo holky si mezi s sebou vyhrají více, ale i když to bude kluk a holka, zabaví se s autíčky či panenkami. Věřte tomu či ne, ale bratr mého tatínka chodil ven výhradně jen s panenkou v kočárku a já si zase často hrávala s autíčky nebo s hokejkou a pukem.
Z některých starších sourozenců se zase stanou ochránci, ať už malé „ségry nebo bráchy“. A je to velmi krásné, pozorovat, jak se jejich vztah posouvá dál a jsou si bližší.
Myslím si, že mít doma dvě děti je ideální. My, jedináčci, často závidíme právě těm, kterých je doma více a chceme mít vedle sebe tu druhou polovinu, které můžeme všechno říct, která nám poradí a podrží nás. Můžete určitě argumentovat tím, že od toho jsou kamarádi nebo rodina. Ano, máte pravdu, někdo má s maminkou či tatínkem krásný vztah, ale bohužel ne každý to takto má.
Společné plavání
Toto Vám, ale zdaleka nevynahradí tu sourozeneckou lásku, jak budete vyprávět svým dětem zážitky, jaké naschvály jste si dělali, jaké hry jste společně hráli, kdo nejvíce zlobil a kdo byl zase hodnější a žaloval na toho druhého. A věřte, že u těchto historek se vždy zasměje celá rodina.
 

Related Posts