Kde seženeme kryt pružin na trampolínu 305 cm v průměru?

Není pochyb o tom, že trampolíny patří k jedněm z oblíbených dětských her. Líbí se jim ten pocit, že mohou skákat skutečně vysoko a mít téměř pocit, že létají. To je v pořádku, avšak jako všechna zařízení, i ony potřebují péči a ochranu, aby nám sloužily dlouho.

A zde můžeme narazit na problém. Pokud sháníme dodatečné ochranné pomůcky, například kryt pružin na trampolínu 305 cm v průměru, pak můžeme mít problém najít tu správnou velikost. Je totiž fakt, že se prodávají v nejrůznějších průměrech.

trampolina1

Proč je ale například právě kryt pružin tak důležitý? A potřebujeme jej vůbec? Striktně řečeno, pro provoz trampolíny skutečně není potřený, ale rozhodně podstatně zvyšuje její životnost. Platí to zvláště v případech, kdy byla koupena v některém ze supermarketů. Zde prodávané výrobky totiž obvykle nejsou příliš kvalitní.

Pokud se podíváte pozorněji, jistě si všimnete, že pružiny jsou vyrobeny z kovu. A na rozdíl od rámu konstrukce, který může být ze stejného materiálu, nejsou potaženy ochrannou látkou. To znamená, že pokud ji necháte například přes léto venku, bude vystavena všem rozmarům letního počasí, včetně bouřek a dešťů.

trampolina2

Asi není třeba říkat, že to může způsobit únavu materiálu a jeho zreznutí. A to může být nebezpečné, neboť se tím dramaticky zvýší její náchylnost k prasknutí. A kdyby tomu došlo v momentě, kdy si na ní hraje dítě (a ve většině případů k tomu dochází ve chvíli, kdy je materiál namáhán), může dojít k ošklivému zranění.

To si asi nikdo z nás nepřeje. Proto není až tak špatný nápad je ochránit. Kryty jsou plastové formy, které na pružinu jednoduše nasadíte poté, co si na ní dítě dohraje. Ta jej ochrání před deštěm a podstatně tak zvýší jejich životnost.

Kde je ale sehnat? Řešením může být internet. Pokud se porozhlédnete, jistě najdete přesně tu velikost, kterou potřebujete, a za přijatelnou cenu. A na tom hlavně záleží.

Related Posts