Penzion České Budějovice vás zve na výlet do Blanského lesa

Jižní Čechy si získaly srdce mnohých z nás. Stačí vyslovit jen tento pouhý výraz a ihned se nám vybaví šťastné chvíle z dovolenkových pobytů, z víkendových cest, z kempování v přírodě anebo ubytování v některém z penzionů České Budějovice. Do Jižních Čech se vypravují každý rok tisíce turistů, aby se kochali velmi členitou a rozmanitou krajinou s minimálním civilizačním vlivem, s mnoha přírodními památkami a rezervacemi.

Český Krumlov

My bychom vám rádi poskytli tip na návštěvu jedné z nejzajímavějších chráněných krajinných oblastí v České republice – Blanský les. Máte-li zajištěno ubytování na západním či jihozápadním okraji Českých Budějovic, bude to velmi výhodné díky dobré dopravní dostupnosti a krátké vzdálenosti.

vrchol Kleti

Do Blanského lesa se vydejte po silnici č. 143. Není příliš frekventovaná a navíc směřuje k přírodní rezervaci prostředím s krásnými vyhlídkami do krajiny, které vás potěší především za slunečného počasí. V obci Křemže můžete odstavit vůz, nasednout na jízdní kola a odtud se vydat k mokřadu u Borského rybníka a dále do obce Holubov a po cyklostezce č. 1127 k přírodní rezervaci Holubovské hadce, vedoucí až ke zřícenině hradu Dívčí Kámen. Úsek z Holubova patří k nejkrásnějším v jihočeském regionu.

Od hradu můžete vystoupat po červené značce k Třísovu, kde se nachází pozůstatky keltského oppida, a nad bývalou štolou vás zcela nepochybně uchvátí nádherné vyhlídkové místo směrem k údolí řeky Vltavy. A pokud máte zájem, ke koupání můžete využít malou přírodní nádrž Třísovský rybník. Od břehu rybníka je fantastický výhled, který vám neposkytne mnohá rozhledna.

Pokud ovšem toužíte rozhlédnout se po krajině Blanského lesa důkladně a spatřit ji z nejvyššího vrcholku v celé své kráse, pak si nenechte ujít výstup na rozhlednu na Kleti. Vede k ní sedačková lanovka z Krasetína, který je z Třísova vzdálen pouhý jeden kilometr.

Related Posts