Jak se od sebe liší tenisová a badmintonová raketa

Je jasné, že sportování v rozumné míře je pro naše tělo přínosné. To platí zvláště, pokud jich provozujeme více, neboť tím jednostranně nezatěžujeme naše svalstvo. Proto je dobré k tomu vést i naše děti.

Jednou z oblíbených aktivit, které rodiče s dětmi provozují, je hraní badmintonu. Tomu se často dává přednost před klasickým tenisem, neboť míček není ani zdaleka tak tvrdý a těžký a je tedy mnohem snazší jej odpálit.

Samozřejmě i tento sport se provozuje profesionálně, ačkoliv nemá ani zdaleka takovou popularitu jako profesionální tenis, což je poněkud ironické vzhledem k výše uvedené skutečnosti.

Avšak ať už jej chceme hrát profesionálně či jen tak doma s dětmi, potřebujeme k tomu určité vybavení. A k němu patří také badmintonová raketa. Samozřejmě, dalo by se použít tu tenisovou, pokud ji vlastníme, avšak není to doporučováno. Mezi oběma jsou totiž určité odlišnosti.

badmintonová raketa a košíčky

Tou hlavní, kterou pocítíme okamžitě, je fakt, že ta badmintonová je mnohem lehčí. Důvodem je samozřejmě to, že badmintonový košíček má také mnohem nižší hmotnost než tenisový míček, a raketa tedy nemusí být tak pevná.

To je opět fakt, který způsobuje, že děti dávají tomuto sportu přednost. Díky nižší váze se jim totiž s ní mnohem lépe manipuluje, a nebolí je z ní tak brzy ruce.

hraní badmintonu

Dalším rozdílem je delší rukojeť. To je opět dáno jednak tím, že si můžeme dovolit mít ji méně pevnou, a zároveň také tím, že košíček přeci jen létá i v dětských rukách podstatně výše. Větší dosah je tedy jen vítaný.

V neposlední řadě je to fakt, že výplet samotný má spíše oválný než kulatý tvar. Opět je to proto, aby byl zvýšen dosah, neboť díky nižší hmotnosti a pevnosti je možné, abychom si to mohli dovolit.

Jak je tedy vidět, rozdíly tu jsou. A ačkoliv je rozhodně na domácí úrovni možné použít tu tenisovou, věřte, že s tou určenou přímo na badminton se vám i vašim dětem bude hrát podstatně lépe.

Related Posts