Jak internet ovlivnil náš život

Věci, se kterými se potkáváme, mají tendenci nás ovlivňovat. A čím častěji se s nimi setkáváte, tím je jejich vliv větší. To platí i o těch, u kterých bychom to na první pohled neřekli. Dobrým příkladem může být internet. Ten totiž postupně změnil náš život téměř k nepoznání. Samozřejmě slyšíme rodiče, kteří si stěžují, že jejich děti tráví veškerý volný čas na internetu, a že si nejdou hrát ven s kamarády. Co si však neuvědomují je fakt, že oni si často hrají s kamarády, a to z celého světa. To je něco, o čem se starší generaci ani nesnilo.

 

logo Facebooku

 

Ti poněkud odrostlejší pak tráví mnoho času na sociálních sítích. Opět se zde projevuje možnost okamžité komunikace s kýmkoliv. Nemusí si tedy dělat starosti, zda jejich kamarád může ven, nebo zda je vhodné počasí. Navíc se tak mohou bavit s mnohem větším množstvím lidí. Co se dospělých týče, tak ti jej často využívají v zaměstnání. A jen málo z nich si uvědomuje, jak moc jim ulehčuje práci. Stačí si vzpomenout, jaké by to bylo, kdyby se komunikace se zákazníkem ze zahraničí musela odbývat za pomoci dopisů či telefonátů.

 

spojování lidí po celém světě

 

To druhé by často bylo nemožné, zvláště pokud by ten druhý účastník byl v jiném časovém pásmu a například v době, kdy u nás je odpoledne, měli u nich noc. Díky internetu je možné mu poslat zprávu, která bude okamžitě doručena a na kterou odpoví, hned jak se vrátí do zaměstnání. O tom, že se nemusíme bát, že se například faktura či jiné důležité podklady ztratí během přepravy, ani není potřeba mluvit.

 

Jednoduše řečeno, internet nám mnoho věcí podstatně ulehčuje, právě díky tomu, jak spojuje mezi sebou lidi bez ohledu na to, jaká je jejich fyzická vzdálenost. Zajišťuje nám také okamžitý přístup k jakékoliv informaci. A není pochyb o tom, že se vyplatí těchto výhod využít. Jen je potřeba nezapomínat, že máme i reálný život, který není dobré zanedbávat. Naše rodina si to rozhodně nezaslouží.