Lov ze člunu

Někde je povolen

U nás je typické rybaření z břehu, kdy si všechno hezky nachystáme a klidně si můžeme sednout na rybářskou židli a vyčkávat, než nám něco zabere. Takto se to může zdát jako snadná záležitost, ovšem dosahovat dobrých úlovků není tak snadné. Kromě vybavení musíme také mít jisté vědomosti a praxi. Nějakou dobu se to naučit trvá, ale potom už nám to půjde od ruky. Samozřejmě trpělivost je zapotřebí u tohoto koníčku stále, přičemž při čekání si můžete užívat naši hezkou přírodu.

rybářský člun

Je tu i další možnost rybaření, a to ze člunu. Rybářský řád jej nepovoluje, ale může výt v jednotlivých revírech povoleno, takže i u nás je rozhodně možné. Pro mnoho lidí je to větší zábava, protože nejsou jen na břehu, ale můžou se pohupovat klidně v půlce vodní hladiny a chytat si tu ryby. Rozhodně má tento způsob své výhody. Nejdříve se však informujte, jestli na daném místě můžete chytat z plavidla a jaká to má pravidla.

Motor pro plavidla

Pro pohyb na vodě se v dnešní době mnohdy volí nafukovací čluny. Ty jsou po vyfouknutí hezky skladné a v normálním stavu poskytnou dostatek místa i pohodlí. Abychom se mohli přesouvat, tak mnohdy postačí pádla, protože plavidlo je to lehké a nejspíše nebudeme nikam pádlovat desítky kilometrů. Abychom si však pohyb výrazně usnadnili a zpříjemnili, tak se prodávají lodní motory 5 HP. Jedná se o čtyřtaktní motory, které dosahují dobré spolehlivosti i spotřeby, takže s nimi rozhodně chybu neuděláte.

veslování na raftu

Proč mají zrovna výkon pět koní? Vysvětlení je snadné, protože do této hranice nepotřebujete žádné oprávnění a podobně. Na menší plavidla pro rybaření to rozhodně bohatě stačí. Když se budete o motor správně starat, tak se rozhodně nemusíte bát, že by trpěl nějakými poruchami. Honda je obecně na trhu známá tím, že umí vyrábět velmi dobé motory, které dosahují velmi dobrých parametrů.

Related Posts