Nejlepší hry na večírek

Posezení s přáteli u piva, a nějaké to grilování, je někdy zábava sama o sobě. Chcete-li to však trošku rozproudit, nějaká ta stolní hra nebude od věci. Které hry se na menší večírky rozhodně hodí?

Tipni si

Co si takhle zahrát hru, kde nejde pouze o vaše vědomosti, jako spíš o odhad, a zároveň se dozvíte nové, zábavné informace? Hra Tipni si je pro to (jako) stvořená). Hru může hrát 3-6 hráčů, a jedno kolo zabere okolo 30 minut. Zaujme vás jistě více jak tisíc otázek, které pocházejí z oblastí jako společnost, příroda, věda, technika, sport, a mnoho dalšího. V balení najdete otázky, 6 mazatelných destiček s fixami, 20 žetonů, a pravidla.

srdce z figurek

Co to čmáráš?

Kreslíte rádi? Ať už je vaše odpověď jakákoliv, tuhle hru si zamilujete. Ze tří možností si náhodně vylosujete číslo, a to budete muset nakreslit. Potíž tkví v tom, že půjde o věci, které jsou si podobné, a vy ji tedy musíte nakreslit co nejpřesněji, aby ji ostatní hráči uhodli. Například: stíhačka, tryskáč, vrtulník. Body pak získáváte nejen za uhodnuté tipy, ale rovněž i za to, když váš obrázek uhodnou ostatní. V balení najdete karty se slovy, barevné žetony s čísly, přehledové karty, tužky, přesýpací hodiny a čísla. Hra je vhodná pro 3-7 hráčů.

slovo zábava

Hospodský kvíz

Jaká hra je lepší pro posezení v hospodě, než hospodský kvíz? Tato hra je založena na kvízech, které se v hospodách probíraly nejčastěji. Nehrajete však proti sobě, ale všichni společně proti hře. Čeká na vás spousta zajímavých otázek. V balení pak najdete karty s otázkami, žetony s hodnotami, herní figurky, plán, přesýpací hodiny, poznámkový blok, a pravidla. Hra je určená pro 2-6 hráčů.

Escape room – úniková hra

Jistě znáte únikové hry, které se odehrávají na určitých místech, či se naopak hrají na počítači. Tuto hru pro 3-5 hráčů však můžete hrát kdekoliv. Čeká na vás několik zajímavých únikových situací, ze kterých se dostanete pomocí řešení rébusů, hledání stop, a použití chladné logiky. Na únik však máte jen 60 minut, tak do toho.