Zatoč s kily navíc!

Zatoč s kily navíc!!!!

Připadáš si tlustá, zvláště v dnešním světě vychrtlých modelek. Jenomže to tak není, modelky jsou až moc hubené. Některé z nich to mají přirozeně dané, ale některé drží tvrdé diety a rozhodně to není nikterak zdravé. Krom toho každá z nás máme jinou postavu. Některá z nás je vysoká, jiná menší a drobnější. Některá z nás má už jen kostrou dané užší boky a užší hrudník, jiná je trochu rozložitější, nic z toho není špatně. Hlavní je, abychom si my holky udržely postavu v normálu, cítily se dobře, zdravě, pohodově a byly spokojené.

Různé typy postav

Jsi opravdu tlustá?

*Vypočítej si BMI!- stačí vydělit svou váhu v kilogramech druhou mocninou tvé výšky v metrech

Takže když vážíš třeba 50 kg a měříš 165 cm-tak počítáš:

50: (1,65X1,65)

Vyjde ti tak tvé BMI

A najdeš se v tabulce.

BMI 14 a méně. Jsi na hranicích anorexie, to znamená, že jsi příliš hubená. Raději vyhledej lékaře a vše s ním prokonzultuj.

BMI 14-18: Měla bys trochu přibrat, trpíš lehčí podvýživou. Trochu se více najez.

BMI 18-24-Jsi ideální, tak akorát. Jestli máš 18, tak jsi štíhlá. Jestli 24, tak jsi žensky zaoblená, což se také klukům a mužům líbí. Je to rozhodně lepší, než kdybys byla vyhublá, hladová a bez energie.

Nicméně si váhu udržuj, cvič, hýbej se, jez zdravě. Ano, nemusíš najet na nějaký extra zdravý jídelníček, klidně si dej něco sladkého.

BMI 24-30. V tomto směru máš nadváhu, takže změň svůj jídelníček. Vyškrtni z něho uzeniny, sladkosti, sladké nápoje, chipsy, slané tyčinky. Upřednostňuj zeleninu, ovoce, celozrnné pečivo, mléčné výrobky, maso a ryby.

BMI 30 a více znamená již obezitu. Samozřejmě uprav svůj jídelníček, hýbej se, choď alespoň na procházky a kontaktuj svého praktického lékaře, který ti určitě pomůže. Poradí ti, mže tě poslat k lékařskému kolegovi- odborníkovi v tomto směru. Pomůže ti s jídelníčkem, se cvičením, může tě poslat na nějaké vyšetření, jestli třeba netrpíš nějakou metabolickou poruchou, která se dá léčit.

Jestli chceš zhubnout rozhodně :

Nevěř nárazovým a tvrdým dietám, ani těm jednostranným. ( typu-jíst jen ovoce, denně sníst plátek sýra…)

Tvé tělo přepne na úsporný režim, zpomalí se ti metabolismus, takže budeš spalovat třeba jen polovinu toho, než bys jinak spalovala. Budeš unavená, bez energie, náchylná k nemocem. Můžeš i zkolabovat.

Rozhodně nevěř tabletkám, koktejlům či krémům na hubnutí-protože NEFUNGUJÍ!

Jídlo

Určitě se nepřejídej! Omez sladkosti, alkohol, bílé pečivo, hranolky, chipsy, smažená jídla Můžeš je nahradit zdravějšími variantami-místo bonbónů ovoce( i sušené), místo oblíbených brambůrků zvol ty od Vitaliney , bílé pečivo vyměň za tmavé……

Pohyb!!!!!!

Určitě bys měla zařadit nějaký sport. Je jich plno. Předem si uvědom, kde chceš shodit, zda chceš vytvarovat postavu, jaké máš zdraví a kondici, zda už se nějak věnuješ sportu či cvičení, nebo jím začínáš, na druhou stranu nikdy není pozdě!

Super je spinning, plavání, aerobic, běhání, jízda na kole či tanec a nebo klidně i procházky rychlejší a ráznější chůzí. Pamatuj, že abys začala spalovat tuky, musíš se trochu zapotit( výjimku tvoří vodní sporty) a sportovat alespoň půl hodiny. Cvič minimálně třikrát týdně, určitě si na to čas najdeš.

 

Spočítej si aerobní pásmo!!!!!!

Z 220 odečti svůj věk-vyjde ti tvůj maximální tep za minutu…

Například:Je ti 16

220-16=204

 

Pak vyděl 100

Takže 204:100= 2,04

 

A vynásob procenty

65-75%- to je tvůj rozsah

65X2,04= 132

75X2,04=153

Tedy ideální tep pro to, abys nejlépe spalovala tuky, je v rozmezí 132-153 tepů za minutu. V tomto aerobním pásmu nejlépe a nejefektivněji spaluješ tuky.