Czis

Nesmíme na nic zapomenout

26 srpna 2017 by

Rekonstrukce bytu je velmi náročný úkol. Většinou musíme vyměnit všechno, co je důležité. Ať už se jedná o elektroinstalaci, topení, vodovod i odpady. Určitě chceme, aby nám nové bydlení vydrželo co nejdelší dobu bez závady a bez následujících oprav.

kabely

Pokud stále bydlíme v místě, které chceme rekonstruovat, určitě už máme nějakou představu o tom, jak bychom bydlení vylepšili. Co se týká elektroinstalace, bezpochyby nám tu a tam chybí nějaké zásuvky a už nás nebaví pořád natahovat prodlužku nebo plánujeme vylepšit kuchyň indukční varnou deskou, která potřebuje silnější elektrický proud. V tomto koutě je málo světla a neškodilo by předělat celé osvětlení na úsporné. Taky se nám nechce chodit potmě k vypínači, když bychom mohli mít druhý na začátku pokoje.

lustr

Pokud si to sami nejsme schopni naplánovat, můžeme si na pomoc pozvat projektanta elektroinstalací. Ten nám může poradit v rozmístění, novinkách a pak v doladění veškerého potřebného materiálu, svítidel a vypínačů. Určitě nám doporučí zabudovat i podlahové vytápění, které je příjemné i na studené dlažbě. Může nám místo klasických vypínačů nabídnout stmívače, které nám umožní plynule nastavit intenzitu osvětlení. Také bychom mohli v bytě využít pohybová čidla. Ta se rozsvítí sama, pokud přijdeme do místnosti. Je dobré se také zabývat zásuvkami, do kterých se instaluje televize nebo internet.

zásuvky

Samozřejmě bude chtít vědět, kde který spotřebič bude umístěn. Bude se nás ptát, jestli bude veškerá elektroinstalace zasekaná do zdi nebo vedená v liště. Tím určí cenu i pracnost celé zakázky. Cenu ovlivní také nová rozvodná skříň a jističe.
Starší elektroinstalace bývají ještě v hliníku, což v dnešní době neodpovídá bezpečnostním normám a je třeba všechno předělat do mědi. Rozvody elektroinstalace jsou pro laika složité a určitě bychom je měli svěřit odborníkům. Jde o to, aby nám všechny spotřebiče dobře fungovaly a byly pro nás bezpečné.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nesmíme na nic zapomenout |