Péče o tělo aby bylo zdravé a svěží

Zdravý životní styl vyžaduje se zaměřit na soulad fyzického a psychického. Je třeba věnovat péči jak tělu, tak také naší hlavě a dodržovat duševní hygienu. Je tedy tak důležité mít zdravý a vyvážený jídelníček, jíst pravidelně a mít dostatek tekutin. Mít kvalitní spánek a mít ho dostatek. Dělat fyzickou aktivitu. Ale také je třeba se věnovat svým emocím, dělat věci, které člověka naplňují a dělají mu dobře. Vyhnout se stresu a snažit se ho zvládnout a volit vhodné strategie k jeho zvládnutí. Nepotlačovat negativní emoce, ale umět s nimi pracovat. Umět říkat ne, dostatečně odpočívat i po psychické stránce, využít relaxaci a meditaci.

meditace při joze

Návodů pro zdravý životní styl je hodně. Ale někdy to prostě všechno nestačí. Člověk se snaží cvičit, pravidelně a zdravě jíst, dělat vše s láskou a přesto má člověk pocit, že to není ono. Při cvičení bolí klouby, záda a nedá se pak dělat oblíbená sportovní aktivita. Nebo možná jíte dostatek vitamínů a minerálů a přesto vám padají vlasy, jsou zplihlé a nedrží objem, lámou se vám nehty a prostě si nepřipadáte moc krásná. V takovém případě se hodí a doporučuje sáhnout po doplňcích stravy. Je totiž možné, že vám v těle něco chybí. I když se snažíte jíst všechno, tak jsou všechna těla originální a jedinečná a každé někdy potřebuje něčeho více, něčeho méně.

péče o tělo

A právě na zmíněné problémy při cvičení je kolagen klouby. Kolagen je výborným pomocníkem pro pohybový aparát, ale také má účinky na kůži, vlasy a nehty. Při problémech s elasticitou kůže a například pokud máte celulitidu či jiné problémy, tak je pro vás kolagen ideální volbou. Pomáhá i vyhlazovat a zmírňovat vrásky. Podporuje růst vlasů a nehtů. Jsou po něm zdravější, krásnější a lesklejší. Kolagen je možné brát čistý nebo s příměsí například vitamínů. Po jeho pravidelném užívání uvidíte velké zlepšení a hned to člověku dodá větší spokojenost se sebou samým.

Related Posts