Vybíráme zábradlí ke schodišti

Právě jste dostavěli nové schody nebo máte novostavbu a potřebujete vybrat vhodné zábradlí ke schodišti? Zábradlí plní funkci především bezpečnostní a zabraňuje případným pádům ze schodů. Zábradlí tvoří také oporu především pro děti a starší lidi, kteří si ve své chůzi nejsou tak jistí. Zábradlí vybírejte podle toho, jak máte laděn interiér, protože ne všechny typy zábradlí se do vašeho domu budou hodit. Pokud si nejste výběrem jistí, nebojte se oslovit přímo odborníky, kteří vám s výběrem jistě rádi poradí.

dřevěné schody

Jaké máte možnosti výběru?

Oblíbená jsou stále dřevěná zábradlí. V interiéru působí velmi jemně a útulně a hodit se vám též budou, pokud máte interiér laděn do rustikálního, středomořského nebo vintage stylu. Dřevěné zábradlí můžete vybírat z několika barevných provedení. K výrobě se doporučují tvrdší dřeviny, jako je dub nebo buk, ale použít můžete i ty středně tvrdé (smrk, olše, jedle a modřín). Pokud hledáte exkluzivní zábradlí, vsaďte na exotické dřevo, jako je mahagon nebo teak.

nerezové zábradlí

Velmi oblíbené je zábradlí zhotovené z nerezu. Nerez může být různě upraven a jeho výhodou je velice snadná údržba. Můžete si vybrat celonerezové zábradlí, které se hodí takřka do všech interiérů, nebo můžete nerez skombinovat s jiným materiálem. Oblíbenými variantami je nerezové zábradlí s dřevěnými madly a sloupky nebo nerez v kombinaci se sklem. Sklo tvoří výplň zábradlí. Je tvořeno z bezpečnostního skla a vybrat si můžete z několika jeho povrchových úprav. Skleněná zábradlí působí velmi elegantně a hodí se spíše do moderních interiérů.

Také si můžete zvolit celoskleněné zábradlí. To se uchycuje do podlahy. Sklo může být čiré, mléčné, kouřové nebo barevné a s potiskem. Skleněná zábradlí se hodí do interiérů moderních a minimalisticky laděných. Snadná údržba skleněného zábradlí je samozřejmostí.

Related Posts