Generace chytrých hraček

SmartToys neboli chytré hračky jsou takové, které je možné ovládat pomocí telefonu či tabletu. Jsou vhodné spíše pro teenagery nebo dospělé. Patří sem například dnes již oblíbené drony, ale také droidy či roboti. O co se jedná a jak se s těmito prvky dá zabavit?
letící dron
1.       Drony
Drony neboli kvadrokoptéry jsou létající modely schopné pořizovat profesionální snímky z výšky. Dnešní modely už jsou vybaveny kamerou nebo alespoň možností kameru GoPro časem přidat. Jsou vhodné jak pro amatéry, tak pro profesionály. Dnes již není výjimkou, že jejich služeb využívají profesionální fotografové. Mohou se použít v interiérech i ve venkovním prostředí, zvládají různé letové režimy. Ovládají se přes mobil či tablet.
2.       Droidi
Droidi jsou vlastně drony, které neumí létat. Pohybují se výhradně po zemi a stejně jako drony umí pořizovat snímky či videa. Tento typ představuje novou možnost zábavy s nejrůznějšími herními režimy. Ovládají se mobilem přes Wi-Fi nebo Bluetooth.
3.       Roboti
Každý model se svými vlastnostmi liší od druhého. Tato hračka rozvíjí kreativitu a představivost, svými rozsáhlými herními módy dokáže zabavit na celé hodiny. Některé modely například umožňují naprogramování dalších funkcí a pohybů. Ovládají se telefonem, dálkovým ovladačem, ale dnes už také hlasem či pouhým gestem.
robotický pavouk
Speciální skupinou jsou robotická zvířata vhodná především pro děti. Může se jednat o roztomilé domácí mazlíčky – kočky, psy, králíčky – nebo o ještěrky, pavouky, brouky a jinou havěť. Každý model pak obsahuje jiné vlastnosti a herní možnosti.
Ke každému modelu je možné dokoupit speciální příslušenství zjednodušující manipulaci s ním. Patří sem baterie a nabíječky na ně, ovladače, paměťové karty různých velikostí, speciální batohy a pouzdra, FPV brýle a samozřejmě náhradní díly. Je pouze na každém z nás, zda se rozhodne tento nový chytrý svět připustit do svého domova. Protože je otázkou času, kdy tyto chytré hračky budou patřit mezi běžnou výbavu.