Jak zvýšit své šance, když chcete prodat auto? Má smysl ještě investovat do případných oprav?

Rádi byste prodali své staré auto ale nevíte, jak na to? Co je nutné před prodejem udělat a jak můžete zvýšit šance na úspěch? Prodat auto není snadné. 

Jak zvýšit své šance, když chcete prodat auto? Má smysl ještě investovat do případných oprav? 

Prodej i nákup ojetých vozů může být výhodný a to pro obě strany, vždy ale jen za určitých podmínek. Pokud přemýšlíte nad tím, že byste prodali své staré auto, je třeba dobře zvážit i to, v jakém stavu se vozidlo právě nachází. Mnoho uživatelů vozidla se totiž domnívá, že zbavit se vozidla je snadné, ale určitě se nechcete setkat s nějakými potížemi. Proto je nutné dbát na to, abyste potencionálním kupcům v ničem nelhali a auto na prodej si dobře připravili. 

fotka automobilu

Jak můžete zvýšit svoje šance?

Vždy záleží na tom, jaké auto prodáváte, jak je staré, v jakém stavu je nebo kolik má najetých kilometrů. Hodně lidí má tendenci si tak trošku pravdu upravovat dle sebe, aby se jeho šance zvýšili, ale to určitě není dobrá cesta. Pozor na to, protože jakmile kupec na nejasnosti přijde, může od smlouvy dodatečně odstoupit a případné komplikace jistě sami nechcete. Vždy je tak zapotřebí přiznat pravdu, říci o všem, co je na autě špatně, samozřejmě, že pokud je nutné do auta v budoucnu investovat, je lepší rovnou ponížit cenu. Obvykle se příliš nevyplácí investovat ještě před prodejem auta do větších oprav, ale samozřejmě musíte být již při podávání inzerátu v tomto ohledu upřímní. Naopak menší a důležité opravy byste měli ještě sami zařídit dříve, než auto k prodeji nabídnete. 

úspěšný prodej auta

I na vzhledu záleží 

Technický stav vozidla je jedna věc, k autu samozřejmě musíte doložit všechny potřebné papíry a dokumenty, popřípadě i faktury z autoservisu. Pak ale také záleží na tom, jakým způsobem auto nabídnete. Jestliže jej dáte do bazaru, pravděpodobně neutržíte tolik, jako kdybyste auto nabídli na internetu v inzerátu sami, zase ale nebudete mít pak s prodejem tolik starostí. Dnes je ale rozhodně oblíbenější variantou prodej přes sociální sítě, internetové bazary, využít můžete i možnost novinové inzerce nebo můžete rovnou na auto napsat cedulku, že je vozidlo k prodeji a za kolik. 

Nezapomeňte, že i způsob, jakým auto nabídnete, prodává. Důležité je, aby bylo vozidlo čisté, pokud dáváte inzerát, neměly by chybět fotky. Dbejte pak na čistotu auta zvenčí ale i zevnitř. Vždy totiž pomáhají i malé detaily.