Kandidáti na prezidenta a je vůbec na výběr?

Blíží se nám volba nového prezidenta pro naší zem. Jak to vnímám já jako jedna z mladých lidí? Berte to jako čistě osobní názor, protože každý můžeme mít určité názory. Jen se je nesmíme bát dát najevo.

Nyní je na Hradě Miloš Zeman, který už prakticky není schopen vykonávat to, co by měl kvůli svému zdraví. Takže je jasné, že nás čeká někdo nový. Náš prezident častokrát neřekl něco dobrého, někoho ztrapnil. Ale já sama za sebe jsem dlouho neviděla něco dobrého od něj, něco, co by pomohlo celé zemi.

Když se podíváme na kandidáty, kteří jsou jasní, tak je tam především Petr Pavel, který je generálem ve výslužbě. Petr Pavel je velice ostrým kritikem nynějšího prezidenta, což se prakticky nikdo nediví. Za mě je to velmi dobrý kandidát. Zažil toho hodně, není nějak starý, rozum mu slouží a chce se zabývat financemi, komunikací atd. I mnoho mladých i starších lidí přemýšlí, že by ho volilo. Takže za mě bude někde v popředí.

politika

Dalším, kdo se chystá na kandidaturu je Josef Středula. Ten mě osobně moc neoslovil, přijde mi, že se spíše zaměřuje na starší lidi, a ne na mladší. Hodně vsází na odbory, že mu poskytnou hlasy. Na což jako odborář vsází. Navíc mu velice fandí Miloš Zeman, tak spolu mají nějaký bližší vztah, což si osobně nemyslím, zda je dobré.

Nejistým kandidátem je všem známý Andrej Babiš, který nyní jezdí se svým karavanem po městech a shání si své příznivce. Což docela napovídá tomu, že se na kandidátce objevit dost pravděpodobně může. Za mě je to rozhodně nevhodný kandidát. Nejen co dělal společně se svou vládou dříve, jaké teď má problémy s penězi, ale i jako člověk mi absolutně nesedl. Pro starší lidi to je určitě dobrý kandidát, zvýšil důchody, nejvíce se jim věnuje, ale za mě rozhodně ne.

politika

Pro mě nepochopitelným kandidátem je Karel Janeček, který se ujal dříve Slavíku a nedopadlo to moc dobře kvůli jeho projevu. Pro mě je to pouhý podnikatel, který se snaží nějak dostat do podvědomí lidí. Dalším nepochopitelným kandidátem je majitel TV Barrandov Jaroslav Soukup. Chápu, že s politiky často mluvil, že ví mnoho věcí, ale pro mě to rozhodně dobrý kandidát není. Miloš Knor je komik a moderátor a já si prostě stojím za tím, že komici by neměli v této pozici co dělat. Ano, je známý, někdo má rád jeho humor, ale na prezidenta se to nehodí.

A jaký máte názor vy? Kdo vám nejvíce sedl a kdo nejméně?